Start Portfolio Sport Finał Orlen-Ligi

Finał Orlen-Ligi

Finał

Atom Trefl Sopot zdobył złoty medal Orlen-Ligi, a tym samym obronił tytuł zdobyty w ub. sezonie.

Decydujące spotkanie podobnie do poprzednich rozpoczęło się od znacznej dominacji dąbrowianek, jednak z seta na set było coraz gorzej. Pojawiały się problemy z atakiem. Od trzeciego seta podopieczne Waldemara Kawki także w przyjęciu nie błyszczały, a także zaczęły się pojawiać kłopoty w komunikacji.

Później bylo juz tylko gorzej, gdyż gospodynie z minuty na minutę słabły ataki, a pierwszy złoty medal oddalił się na odległość conajmniej taką jak z Dąbrowy Górniczej do Sopotu.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot 2:3 (25:18, 25:20, 23:25, 17:25, 12:15)

MVP: Izabela Bełcik

Składy:

MKS: Tokarska, Leys, Stacchiotti, Dirickx, Zaroślińska, Szczurek, Strasz (l) - Plchotova, Nuszel.

Atom: Coimbra, Bełcik, Szeluchina, Łukasik, Rourke, Kaczorowska, Zenik (l) - Kwiatkowska, Wilk, Cabrera.